Закон про штрафи для водіїв, що перевозять дітей без автокрісел, містить лазівки, що дозволяють уникнути покарання. Про це в ефірі ObozTV розповів голова Всеукраїнської таксомоторної асоціації Андрій Антонюк, коментуючи нововведення в Правилах дорожнього руху.

«Ніяких автокрісел ніякий закон не ввів. Можливо,» слуги народу «дійсно хотіли таку новину зробити, але «турборежим» зіграв з ними злий жарт. Я навіть листувався з депутатами з транспортного комітету. Я їм кажу — ви написали в законі, що забороняється перевозити дітей в транспортних засобах, оснащених ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину. Що таке спеціальні засоби, в закон люди не внесли «, — пояснив Антонюк.

«На сайті Верховної Ради є визначення категорії «спеціальні засоби». Там сказано, що спецзасоби — це гумові кийки, наручники, сльозоточивий газ. Читаючи цей закон, будь-який юрист вам скаже, що для того, щоб везти дитину, ви повинні в автомобілі з ременями безпеки використовувати гумові кийки, наручники, сльозоточивий газ. Якщо везете двох дітей, одному даєте кийок, іншому наручники, і тоді ви дотримуєтеся правил дорожнього руху», — зазначив він.

Експерт також прокоментував норму закону, згідно з якою автокрісла повинні використовуватися і в таксі. Він нагадав, що в правилах дорожнього руху є пункт 2.3, який дозволяє водіям і пасажирам таксі не пристібатися зовсім. «Це діюча норма, її ніхто не скасував. Просто додали, що якщо везете дитину, потрібні спецзасоби. Визначення спецзасоби в законі не додали», — підкреслив Антонюк.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email