Бундесвер має бути оснащений найкраще за всі армії в Європі, а сама Німеччина має стати лідером у забезпеченні європейської безпеки, зазначив канцлер.

Нинішня Росія є головною загрозою для країн НАТО та миру у Європі. Про це сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц на конференції бундесверу у Берліні у п’ятницю, 16 вересня.

«Від путінської Росії на цей час виходить найбільша загроза для НАТО. Шляхом війни проти України озброєна до зубів ядерна держава намагається перекроїти кордони в Європі. Якщо Росія доможеться свого, то мир у Європі буде надовго втрачений. У цьому може сумніватися лише той, хто не слухає і не читає того, що говорить та пише президент Путін», – сказав канцлер ФРН.

За його словами, Збройні сили ФРН мають бути оснащені найкраще в Європі, а сама Німеччина має стати лідером у забезпеченні європейської безпеки.

«Бундесвер має стати фундаментом неядерної оборони в Європі та найбільш оснащеною армією в Європі… Наша країна довгий час уникала розстановки справжніх пріоритетів для бундесверу. Бурити колодязі, охороняти гуманітарну допомогу, боротися з наслідками повеней, допомагати у вакцинації за часів пандемії – все це вміє така хороша армія, як бундесвер. Але не в цьому полягає його ключове завдання. Його ключове завдання – захист свободи у Європі», – заявив Шольц.

Він закликав країни Європи взяти на себе значно більше відповідальності в НАТО і знову пообіцяв, що Німеччина виконає зобов’язання відраховувати на оборонні потреби 2% ВВП.

Шольц також висловився за посилення співпраці з партнерами НАТО у сфері розробки нових систем озброєнь. Він висловив готовність послабити жорсткі експортні обмеження у Німеччині, які, на думку критиків, перешкоджають розширенню такої співпраці.

Нагадаємо, 13 вересня Шольц провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Після цього канцлер Німеччини заявив, що не бачить у Кремлі змін позиції щодо війни проти України.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email