У Бухаресті підписали міжурядову заяву про посилення співпраці у забезпеченні надійного транзиту українських товарів.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль прибув з візитом до Бухаресту і провів важливі переговори з румунським колегою Марчелом Чолаку. Про це очільник українського уряду повідомив у Telegram в п’ятницю, 18 серпня.

"Разом ми підписали спільну міжурядову заяву про посилення співпраці у забезпеченні надійного транзиту українських товарів", – заявив Шмигаль.

За його словами, Україна і Румунія будуть відновлювати та вдосконалення транспортну інфраструктуру, яку зруйнувала Росія. Планується відкриттся нових пунктів пропуску вздовж спільного кордону для автомобільного, залізничного, морського та річкового сполучення.

"Там де це можливо й доцільно, будемо розглядати можливість скоординованого прикордонного контролю для спрощеного транзиту товарів між Україною і Румунією. Також домовилися сприяти перевантаженню української продукції в морських та річкових портах Румунії", – повідомив Шмигаль.

Прем’єри здійснили обмін нотами про відкриття пункту пропуску між населеними пунктами Біла Церква та Сігету Мармацієй. Він буде працювати в цілодобовому режимі для пасажирського і вантажного сполучення.

Також уряди України та Румунії підписали угоду про взаємне визнання документів про освіту.

"Це означає, що українці зможуть працювати за фахом, перебуваючи на території сусідньої країни", – пояснив Шмигаль.

Print Friendly, PDF & Email