Глава уряду сподівається на вступ України у Євросоюз протягом найближчих двох років.

Україна сподівається стати повноцінним членом Європейського Союзу упродовж наступних двох років. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у коментарі Politico, опублікованому у статті 30 січня.

"У нас вельми амбітний план щодо приєднання до Європейського Союзу протягом найближчих двох років. І тому ми сподіваємося, що цього року, у 2023 році, у нас уже можуть пройти попередні переговори", - наголосив глава уряду.

Очікується, що ця тема стане домінуючою на саміті ЄС-Україна, що відбудеться у Києві 3 лютого.

Як зазначило видання, близькі союзники України, такі як Польща та країни Балтії, рішуче підтримують прагнення Києва до членства у ЄС. При цьому багато представників європейської "старої гвардії" набагато обережніші.

"Україна та Польща із загальним населенням у 80 мільйонів людей можуть об'єднатися, щоб змагатися з Німеччиною як політична сила в Європейській раді, і деякі чиновники стверджують, що Київ стане надмірним тягарем для бюджету ЄС", - пише Politico.

Шмигаль сподівається, що на майбутньому саміті Україна зможе домогтися "істотного стрибка вперед", особливо у питаннях угоди про безвізовий режим для промислових товарів та припинення дії мит на український експорт ще на рік.

Крім того, він націлений на "активний прогрес" у приєднанні до схеми платежів SEPA (Єдина зона платежів у євро) та включенні України до зони мобільного роумінгу ЄС.

"Ми очікуємо на прогрес і прискорення на нашому шляху до підписання цих угод", - додав прем'єр.

Print Friendly, PDF & Email