Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та перша леді України Олена Зеленська під час робочої поїздки до американського Нью-Йорка провели зустріч з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. Про це повідомляє прес-служба Кабміну у середу, 21 вересня.

Наголошується, що глава українського уряду подякував Гутеррішу за послідовну підтримку та наголосив на необхідності ширше задіяти можливості організацій системи ООН для гуманітарного реагування на територіях, що звільняються ЗСУ від російських окупантів.

«На сьогоднішній день у Харківській області деокуповано понад 300 населених пунктів з населенням у 150 тисяч осіб. Допомога ООН на цих територіях є вкрай необхідною. Нагальним є надання постраждалому населенню фінансової, психологічної, соціальної та медичної допомоги, сприяння у відновленні та ремонті цивільної інфраструктури, а також проведення гуманітарного розмінування», – зазначив Шмигаль.

Сторони також обговорили продовження та розширення «зернової ініціативи» через чорноморські порти для підтримки продовольчої безпеки у світі.

Крім того, прем’єр-міністр наголосив на необхідності залучення можливостей ООН для демілітаризації Запорізької АЕС, зокрема, організації відповідної моніторингової місії.

Перша леді Олена Зеленська зі свого боку наголосила, що голос ООН чутно у всіх країнах, навіть у країні-агресорі. Тому Україна сподівається, що ООН використає його для захисту українських дітей.

«Для нас принципово важливим є Ваше рішення про включення до нинішньої доповіді про дітей у збройних конфліктах ситуації в Україні, оскільки це забезпечить належний моніторинг системою ООН злочинів проти дітей, які щодня здійснюються російськими окупантами в Україні», – сказала Зеленська.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email