Україна та ЄС підписали відразу п’ять угод, що наближають нашу країну до вступу до Євросоюзу та сприяють стійкості нашої держави у війні проти російського агресора. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем’єр повідомив деякі подробиці щодо підписаних документів.

Угода про участь України у програмі ЄС Цифрова Європа (2021 — 2027) – частина цифрового безвізу з ЄС. Програма Цифрова Європа має бюджет у 7,5 млрд євро для розвитку проектів за п’ятьма напрямками: суперкомп’ютер, штучний інтелект, кібербезпека, цифрові навички, забезпечення широкого використання цифрових технологій в економіці та суспільстві.

Угода про участь України у програмі ЄС для співробітництва у митній сфері.

«З 1 жовтня відкриється митний безвіз із ЄС. Після підписання сьогоднішньої Угоди Україна приєднається до програми співпраці у митній сфері з бюджетом близько 1 млрд євро. Це дозволить підвищити кваліфікацію наших митників, брати участь у розробці та використанні європейських електронних систем», — пише прем’єр.

Угода про участь України у програмі ЄС із співробітництва у податковій сфері Fiscalis дозволить Державній податковій службі України обмінюватись інформацією з колегами з ЄС, також з’явилася можливість використання сучасних європейських ІТ-систем у галузі оподаткування.

Угода про надання Україні бюджетної підтримки на 500 млн. євро.

«Кошти мають цільове призначення та підуть на забезпечення житлом усередині переміщених осіб, а також на підтримку малих фермерів, щоб вони змогли продовжувати та розвивати свою справу», — зазначив Шмигаль.

Угода, завдяки якій Єврокомісія збільшує бюджет на гранти для України на 122 млн євро, дозволить забезпечити фінансування пріоритетних для України проектів та прискорити їх отримання завдяки тому, що гранти можуть надаватися безпосередньо органам державної влади, місцевому самоврядуванню та громадським організаціям.

«Усі п’ять угод є важливим елементом нашого дворічного плану інтеграції до Європейського Союзу, а також надзвичайним кроком солідарності Європи з Україною у цій війні», — наголосив прем’єр.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email