Перша заступниця Міністра юстиції, Наталія Бернацька повідомила про жахливу статистику – щороку в Україні від домашнього насилля помирають 600 жінок. Дану інформацію розповсюдили на сайті Міністерства юстиції в рамках акції «16 днів проти насильства», що проходить 3 25 листопада.

«Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть понад 600 жінок, лише 10 відсотків жінок, які страждають повідомляють про це в правоохоронні органи. Загалом, це світова проблема, і кожна третя жінка у світі хоча б раз зазнала сексуальне або фізичне насилля. Ми повинні прийняти надважливі рішення для того щоб боротися з цією проблемою», — розповіла чиновниця. Наразі в Парламенті знаходяться три ключові проекти, зокрема, Законопроект № 5294 про запобігання та протидію домашньому насильству. Законопроект №4952 від 12.07.2016 р. про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. (Стамбульська конвенція), який запроваджує додаткові інструменти захисту жертв насильства шляхом застосування обмежувальних заходів, корекційні програми для осіб, які вчинили насильство. Крім того, на розгляді у Парламенті знаходиться проект, що пов’язаний із захистом дітей і посилює відповідальність за несплату аліментів.

Нагадаємо, що минулого року соціальні мережі сколихнула інтернет-акція «Я не боюсь сказати» проти домашнього та сексуального насильства. Засновник акції — журналістка Анастасія Мельниченко на особистій сторінці у Facebook поділилась із широким загалом власним досвідом фізичного і морального сексуального насилля зі сторони чоловіків, додавши до нього хэштег #ЯНеБоюсьСказати. До акції впродовж короткого часу долучились сотні людей, а матеріали на цю тему опублікували українські та закордонні видання з мільйонними аудиторіями.

Print Friendly, PDF & Email