Прокурор Головної військової прокуратури України Руслан Кравченко в ефірі "5 каналу" в четвер 4 травня 2017 року повідомив, що у справі про держзраду екс-президента України Віктора Януковича свідчення даватимуть колишній прем'єр Арсеній Яценюк, глава МВС Арсен Аваков, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко, секретар РНБО Олександр Турчинов, екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов та інші, всього понад 100 осіб.

"Це посадові особи, які займали свої посади раніше, зараз займають, це військовослужбовці, які проходили військову службу на території Автономної Республіки Крим, і буде екс-депутат Держдуми Ілля Пономарьов... Голова РНБО Турчинов, Наливайченко буде, Аваков буде, Парубій буде, він допитаний під час досудового розслідування, Яценюк допитаний під час досудового розслідування. Всі ці свідки будуть викликатися в суд", - повідомив Кравченко додавши, що Державне обвинувачення проситиме Оболонський райсуд засудити Януковича у цій справі до довічного ув'язнення.

Нагадаємо, що підготовче засідання у справі державної зради екс-президента Януковича мало відбутися 4 травня, але колегія суддів у складі Владислава Дев’ятки, Костянтина Васалатія і Максима Тітова відклала засідання до 18 травня. За два тижні захист має підготуватися до відеозв’язку Віктора Януковича, який досі перебуває в Росії, із Оболонським районним судом. Захист Януковича обіцяє розповісти на суді багато неочікуваних фактів, які до цього екс-президент оприлюднити не міг. Адвокат також повідомив, що захист планує привести до суду близько 80 свідків. Деякі з них зараз перебувають у Росії.

Рішення про участь Януковича в суді через відеозв’язок прокуратура не очікувала, визнав Кравченко, але буде поважати рішення колегії суддів. Втім, прокурор не виключає доставки екс-президента на територію України у випадку доведення його провини в суді.

«Я вважаю, що наші правоохоронні органи зможуть виконати дане рішення і затримати обвинуваченого Януковича і доставити його до України. Щодо виклику його до слідчого і до прокуратури – він викликався не один раз, а понад 10 разів під час виконання всіх обов’язкових слідчих дій», – заявив прокурор Головної військової прокуратури України.

Print Friendly, PDF & Email