Соціологічна група «Рейтинг» поцікавилася, що думають українці про введення воєнного стану. Думку висловили 2000 громадян, крім тих, хто знаходиться на непідконтрольних Україні територіях. Помилка репрезентативності, стверджують в центрі, не перевищує 2,2 відсотка.

Виявляється, ініціативу влади підтримують менше третини громадян: 31 відсоток українців схвалили введення режиму. 58 відсотків негативно ставляться до військового стану. Ідея продовжити його на 60 днів сподобалася тільки 14 відсоткам респондентів, 76 відсотків були проти, решта не змогли відповісти.

58 відсотків вважають, що те, що трапилося 25 листопада в Азовському морі було військовою агресією, 22 відсотки з цим не згодні, кожен п’ятий не визначився.

Дві третини українців (69 відсотків) вважають, що військовий стан ввели пізно. Це потрібно було зробити в 2014 році, після анексії Криму та старту військових дій в Донбасі, впевнені вони.

63 відсотки вважають, що президент Петро Порошенко за допомогою 60-денного воєнного стану хотів перенести вибори.

60 відсотків думають, що особливий режим приверне увагу світу до конфлікту України і Росії. 55 відсотків припускають, що це допоможе ввести нові міжнародні санкції проти Росії.

Тільки 31 відсоток опитаних припустив, що обороноздатність України посилиться через воєнний стан. При цьому 22 відсотки вважають, що ймовірність наземного вторгнення Росії в Україну висока, 29 відсотків оцінили її як середню, а 17 — як низьку. Кожен п’ятий вважає, що загрози немає, кожен десятий не визначився. На заході і в центрі України впевненість, що Росія вторгнеться в Україні, вище за все, а на півдні і сході — найнижча.

Print Friendly, PDF & Email