Дональда Трампа лякає не Північна Корея, Китай чи Росія. Президент США побоюється імпічменту, який йому влаштувати можуть найближчим часом.

CNN, з посиланням на власні джерела з оточення радників Трампа, дізналось, що президент всерйоз побоюється бути зганьбленим імпічментом, та достроково залишити посаду. Імпічмент можуть запустити демократи через Палату представників, де вони отримали більшість після проміжних виборів.

Причиною відставки президента США можуть стати не можливі зв’язки з росіянами під час передвиборчих перегонів, оскільки розслідування поки триває, і навіть не можливі фінансові махінації президента в часи, коли він був бізнесменом. Підкосити політичну кар’єру Трампа можуть жінки.

Джерела з оточення Трампа повідомляють, що єдиною проблемою, яка може запустити імпічмент, є так звана виплата грошей двом жінкам, які заявляли про сексуальний зв’язок з Трампом. Виплату їм здійснював колишній адвокат Трампа, Майкл Коен.

Член Демократичної партії Джеррольд Недлер в січні 2019 року очолить юридичний комітет Конгресу США і можливо запустить процес імпічменту. Недлер заявив, що спочатку треба буде довести факт виплати грошей колишній моделі Playboy Карен Макдугал за мовчання щодо стосунків з Дональдом Трампом. На думку демократа, це може вважатись порушенням правил фінансування передвиборчої кампанії.

Влітку цього року колишній адвокат Трампа, Майкл Коен, опублікував запис, в якому обговорюється можливість здійснення виплат моделі. Це було зроблено за два місяці до президентських виборів в 2016 році.

Зараз Коен співпрацює зі слідством і раніше визнав вину по 8 пунктах звинувачення, в яких йшлося саме про виплату грошей за мовчання моделям Playboy, які могли публічно заявити про сексуальні зв’язки з Трампом.

Окрім цього, присяжні федерального суду Олександрії штату Вірджинія визнали винуватим колишнього політтехнолога Трампа, Пола Манафорта, за несплату податків та банківських махінаціях.

Всі ці розслідування б’ють по репутації президента, однак не настільки, щоб громадська думка вимагала його відставки. Зараз в очах виборців, особливо республіканців, Трамп – це той, хто повертає втрачені економічні потужності США. Чого варті тільки податкові війни проти Китаю. Трамп фактично створює такі умови, щоб американські компанії, які своє виробництво зосередили в Китаї, повертались до США і тут створювали робочі місця.

Китай, звісно, не в захваті від цього, однак теж планує відповідати підвищенням податків для американських компаній, які планують виробництво або продаж товарів.

Підтримка Трампа коливається приблизно в 40%. І таке ставлення, власне, продиктоване його нестандартними та жорсткими кроками щодо союзників, особливо в сфері економіки та торгівлі. Тут проявляється головна філософія ще президентської кампанії Трампа – make America great again.

Повернення і збільшення робочих місць, ріст економіки, домінування США в сфері торгівлі та ламання схем і союзів, які раніше укладав Обама, відіграє роль тотального розвороту країни в той напрямок, який обіцяв він ще перед виборами.

По великому рахунку в демократів з козирів залишились лише скандали, можливі зв’язки оточення Трампа з росіянами. Однак, що переможе: прагматична економіка достатку чи компромати? Не виключено, що якщо буде запущена процедура імпічменту, Трамп отримає підтримку населення і США можуть перейти до нової хвилі протестів.

Тарас Семенюк

Print Friendly, PDF & Email