З понеділка гірники першої зміни ВП «Шахти № 9 «Нововолинська» припинили відвантажувати вугілля споживачам. Гірники ВП «Шахти 1/3 «Новогродівська» усе ще очікують обіцяної міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом зарплати.

Про це повідомляє сайт КВПУ.

«Якщо в найближчі дні не буде погашено заборгованість із зарплати, то цілком можливі страйки», – попереджає на своїй сторінці у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Також він повідомив, що на шахті №2 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» відбувається затоплення. А на «Шахті 1/3 «Новогродівська» може відбутися прорив великого об’єму води із резервуарів, оскільки туди відкачують воду із закритої шахти №2 «Новогродівська». Через це жителі міст Селидового, Новогродівки та навколишніх населених пунктів занепокоєні можливим підтопленням своїх будинків.

За інформацією голови місцевої організації НПГУ м. Мирнограда та Покровського р-ну Олександр Абрамов, шахта «Родинська» ДП «Мирноградвугілля» не добуває вугілля з 13 жовтня. «Люди чекають належних їм 2,5 мільйона грн на реструктуризацію, які їм мають виділяти щомісяця, – розповів він. – Але за вересень ці гроші чомусь не надійшли».

Готові вдатися до страйку гірники ДП «Лисичанськвугілля», якщо найближчим часом їм не виплатять зарплату. «Крім того, генеральний директор держпідприємства дав вказівку директорам шахт розправлятися із лідерами Незалежної профспілки гірників України, що, звісно, ще більше загострило ситуацію в колективі», – наголошує Михайло Волинець. За його словами, усі ці питання він сьогодні обговорив з профільним міністром Ігорем Насаликом. «Схоже на те, що урядовець сам не знає, як виправляти дану ситуацію. Якщо у середу на засіданні бюджетного Комітету ВР буде прийнято рішення про перерозподіл коштів із однієї програми на іншу в сумі 304 млн грн на погашення заборгованості із зарплати шахтарям, то це дещо заспокоїть ситуацію на шахтах держпідприємств, – сподвається профспілковий лідер. І водночас ззастерігає: – Але вже в листопаді можливі нові акції протестів гірників».

Джерело

Print Friendly, PDF & Email