Двоюрідна сестра незаконно ув’язненого українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан сьогодні в Страсбурзі отримала за від його імені премію Сахарова «За свободу думки», яку в 2018 році режисеру присудив Європарламент. Фотографії з церемонії оприлюднила в Facebook користувач Олена Іванців, передає УНН.

«Олег Сенцов нагороджений премією імені Сахарова 2018 року. Двоюрідна сестра Наталя Каплан і його адвокат Дмитро Дінзе прийняли нагороду від імені Олега на церемонії, яка пройшла сьогодні в Страсбурзі», — повідомила вона.

Глава Європарламенту Антоніо Таяні написав в Twitter, що Сенцов э «символом боротьби за звільнення політичних в’язнів в Росії».

Церемонія пройшла на фоні трагічних подій, які відбулися в Страсбурзі напередодні. 29-річний чоловік відкрив стрілянину на різдвяному ярмарку в центрі міста, убивши не менше трьох осіб і поранивши 14. Після скоєння нападу нападник втік, захопивши у заручники водія таксі. У зв’язку з цим у будівлі Європарламенту в середу приспустили прапори.

Нагадаємо, що Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню ЄС Йоганнес Ган закликав Російську Федерацію відпустити українського режисера Олега Сенцова для вручення премії Сахарова. Однак бажаної відповіді отримано не було. 

Print Friendly, PDF & Email