У цій статті ми спробуємо поділитися досвідом у тому, як зробити так, щоб ваша компанія була конкурентоспроможною на ринку ІТ-послуг, консалтингу або сервісних послуг, зменшити або навіть зовсім нівелювати ризики, та завоювати довіру клієнта ще на етапі знайомства.
Ми постаралися максимально повно розповісти все, що потрібно знати про сертифікацію ISO 27001 та інши. Якщо у вас ще залишиться питання, наш консультант-аудитор Кирило Проскурня проаналізує ваш бізнес та з радістю пояснить усі деталі. Кирило має багаторічний досвід в сфері ISO/IEC сертифікації та допоміг десяткам компаній успішно пройти через цей непростий процес.
Що таке сертифікація?
Сертифікація – це як гарантійний талон для замовника, який підтверджує відповідність вашого бізнесу міжнародним стандартам, а ще – готовність до будь-яких форс мажорів.
Розробкою й публікацією світових стандартів опікується Міжнародна організація зі стандартизації (ISO). Підготовка таких норм проводиться для різних сфер: медицини, кібербезпеки, управління довкіллям, енергоспоживання тощо.
Для кожної сфери, звичайно, розроблені свої стандарти. Всі вони унікальні та кожен покриває свою окрему частину процесів. Для ІТ-сфери, банків, дата-центрів найпоширенішими є стандарти ISO/IEC 27001 (СИСТЕМА МЕНЕДЖМЕНТУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ), ISO/IEC 27701 (СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛЬНИМИ ДАНИМИ). Саме про них ви зможете дізнатися більше у даній статті.
Основні переваги ISO/IEC 27001 для бізнесу
ISO/IEC 27001 – це підтвердження того, що система управління інформаційної безпеки в компанії знаходиться в в контрольованих умовах. Як мінімум розроблені базові заходи (якщо в ISO/IEC 27001 це заходи управління інформаційною безпекою, то в ISO/IEC 27701 це вже управління персональними даними) реагування на кризові явища, а отже бізнес в надійних руках.
Сертифікат визнається на світовому рівні, тому у вас є гарна можливість виходу на іноземні ринки та активного залучення зарубіжних партнерів. Наприклад, в країнах ЄС і США наявність таких сертифікатів є нормою, а їх відсутність – відповідно, фактор ризику.
Як отримати ISO/IEC 27001
Підготовка компанії до сертифікації. Термін підготовки залежить, у більшій мірі, від рівня злагодженості процесів у компанії, тому може тривати від трьох місяців до двох років. Даний етап включає:
- навчання персоналу;
- проведення діагностичного аудиту (GAP аналізу);
- розробку політики та процедур, необхідних в стандарті (наприклад, політики та цілі інформаційної безпеки, реєстр активів, оцінка інформаційних ризиків компанії, політика управління персоналом, політика забезпечення фізичної безпеки, операційні процедури для управління ІТ та багато інших);
- Інформаційні активи компанії займають особливе місце при розробці та аудиті: наскільки вони визначені та захищені.
Проведення сертифікації. Такий процес може зайняти близько 1-2 місяців і включає в себе кілька стадій.
- Наприклад, для ISO/IEC 27001 на першій стадії відбувається аналіз документації і внутрішній аудит. Якщо перша стадія пройшла успішно, то планується друга стадія.
- На другій стадії аудитор проводить інтервью з персоналом.
Вартість та терміни виконання обох етапів може залежати від сфери діяльності, кількості персоналу, кількості фізичних локацій компанії, тощо.
Сертифікат видається на 3 роки та кожен рік проходить наглядовий аудит. Компанії треба довести, що вона продовжує відповідати вимогам стандарту.
Як отримати сертифікацію в Україні?
Звичайно, якщо у вас є потреба в отриманні такого сертифікату, ви сміливо можете звернутися до сертифікаційних органів в Україні. Найкраще при цьому буде передати цей процес компанії, яка має великий досвід, базу партнерів та репутацію на ринку.
Група компаній Baltum Büroo – саме ті, хто вам потрібні. Наші головні переваги:
- Baltum Büroo працює з кількома сертифікаційними органами і є партнером міжнародних компаній, таких як UNICERT (Німецька акредитація DAkkS), Swiss Approval (Швейцарія, Американська акредитація IAS), URS (Акредитація Великої Британії (UKAS)) та інші.
- Велика кількість сертифікаційних органів, з якими ми працюємо вже давно напряму в кожній окремій країні, дає нам можливість запропонувати клієнту обрати як сертифікаційний орган, так і процес підготовки компанії до сертифікації.
- Ми можемо організувати оформлення сертифікації по всьому світу. Місцезнаходження компанії чи офісу не має значення. Насамперед тому, що буває так, що операційний бізнес знаходиться в Україні, але є також представники організації в інших країнах.
- Ми дуже адаптивні під клієнта та його потреби. Від обрання сертифікату до вибору способів оплати.
Спеціалісти Baltum Büroo допоможуть зрозуміти, який стандарт буде оптимальним саме для вашої компанії. Тож не зволікайте, інвестуйте в ISO – це ключ до світлого майбутнього вашого бізнесу.
Залишайте заявку вже зараз – спеціалісти Baltum Büroo зроблять пропозицію та будуть супроводжувати вас аж до успішної сертифікації.