Глава МЗС РФ назвав провокацією порушення українськими кораблями кордону Росії, — повідомляє ТАСС.

Лавров назвав провокацією порушення українськими кораблями кордону Росії.

«Це була однозначно провокація. Все, що необхідно сказати з цього приводу, було сказано і в заяві прикордонної ФСБ Росії, і в заяві МЗС, і в коментарі нашого офіційного представника. Були порушені ключові положення міжнародного права, не тільки морського, а й загального міжнародного права, включаючи статут ООН, включаючи і конвенцію морського права 1982 року і інші міжнародно-правові інструменти, які багаторазово вимагають від усіх держав поважати суверенітет іншої держави», — сказав він.

Міністр зазначив, що дії українських кораблів, які порушили кордон РФ, створювали загрозу і ризики для нормального руху по акваторії Азовського і Чорного морів.

«Це робилося досить небезпечними методами — маневрування у вузькій протоці. Це створювало загрози і ризики для нормального руху суден по цій акваторії», — сказав він.

Лавров вважає, що провокація в Керченській протоці 25 листопада було, очевидно, здійснена за прямим наказом вищого керівництва України.

«Те, що це було зроблено з благовоління, а то і прямого наказу вищого керівництва, ні у кого сумнівів не викликає», — сказав він.

«Коли українська сторона планувала цю провокацію, напевно, вона прораховувала додаткові вигоди, які хоче отримати з цієї ситуації в розрахунку на те, що США і Європа, як завжди, безоглядно, будуть вставати на бік провокаторів», — додав міністр.

Він також заявив, що Росія закликає західних спонсорів Києва вгамувати тих, хто намагається отримати політичні бали перед президентськими виборами в Україні.

Лавров зазначив, що Росія проводить інспекції судів в Азовському морі в повній відповідності з міжнародними домовленостями.

«Я чув, що Євросоюз вустами представника зовнішньополітичної служби заявив, що він очікує від Росії припинення інспекцій судів в Азовському морі. — сказав глава МЗС РФ. — Ці інспекції проводяться в повній відповідності до наявних домовленостей, в тому числі з Україною. Ці інспекції ще не привели до жодної скарги з боку інспектованих судів «, — сказав він.

Крім того, міністр вважає, що Київ після введення воєнного стану може вирішити, що у нього розв’язані руки на Донбасі.

Читайте також: Керченську протоку знову відкрили для цивільних суден

 

 

Print Friendly, PDF & Email