Попри затишшя, що виникло після телефонних переговорів президентів України та США Петра Порошенка та Дональда Трампа, сепаратисти готуються до посилення бойових дій. Про це, на брифінгу в Донецьку заявив речник сепаратистських збройних сил Едуард Басурін.

Отже, згідно інформації що поступила до військового командування сепаратистів зі сторони, що підконтрольна ЗСУ, в даний час з української сторони відбувається концентрація сил і засобів на лінії зіткнення військ, що за всіма ознаками свідчить про створення ударного угруповання. Так, на територію Авдіївського коксохімічного заводу з Краматорську прибули два ракетних комплексу «Точка-У», а в Новобахмутівці на залізничній станції, було вивантажено ще шість «Точок-У», які відбули для виконання завдань.

Також, за інформацією сепаратистів, в район розташування сімдесят другої ОМБР прибули дві роти бійців ДУК «Правий сектор» на чолі з екс-командиром «Правого сектору» Д.Ярошем, а у район Волновахи — підрозділи Національної гвардії України.

Йде нарощування сил і на Донецькому та Новоазовському напрямках: до Маріуполя з військової бази в селищі Урзуф прибули три батальйони бійців «Азова», а до Донецька стягуються сили протитанкового артилерійського дивізіону 57 ОМПБР та 92 ОМБР.

Лідери сепаратистів пояснюють ці дії через зовнішньополітичні фактори. Як вважає речник сепаратистів, через зовнішній тиск з боку США що шукають зараз порозуміння з росіянами, українське керівництво вирішило йти у ва-банк, а саме відмовитись від Мінського договору щодо відведення важкої техніки та вдатись до авантюрної спроби атаки по всіх фронтах. Проте, вважають сепаратисти, ці спроби приречені, і виконання Мінських угод буде забезпечено.

Print Friendly, PDF & Email