Українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії до 20 років колонії в Росії, етапують в місто Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

Про це він розповів в листі челябінським правозахисникам Миколі і Тетяні Щур, повідомляє в середу “Радіо Свобода”.
Відзначається, що лист було написано 27 вересня з Кірова, де Сенцов перебував, як він пише, “проїздом” з Якутії на Ямал.

За словами режисера, за час етапу він побував у кількох пенітенціарних установах Іркутська, Омська та Кірова, які “вважаються страшними”.

Ніяких заходів фізичного впливу, а також приниження людської гідності за час етапування до нього не застосовували.

Режисер пише, що за минулий з тих пір час він “зміг подивитися всі великі річки Росії: Волгу, Каму, Об, Єнісей і Лєну, навіть краєм ока бачив Байкал з віконця повітряної в’язниці.

Тепер знову маю намір не тільки подивитися Об, але і тимчасово оселитися десь в районі її впадання в однойменну Губу! :))). Назва місця – Лабитнангі (сподіваюся, що правильно написав), це десь поруч з Харпом, “полярної совою” і полярними ведмедями. Гарантують полярну ніч і північне сяйво”, – пише Сенцов.

За його словами, “самопочуття нормальне, політ проходить благополучно”.

Сенцов зазначає, що в Якутії не отримував листів.

“Писав один від себе, але, судячи з усього, він теж не дійшов. Якутія в цьому плані якась чорна діра”, – зазначає українець.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email