Про це повідомляє “Польське Радіо”.

За новий закон, що передбачає зміни в структурі, організації роботи та порядку обрання суддів Верховного суду, проголосувало 235 депутатів, проти – 192, ще 23 утрималися.

Сейм схвалив понад 30 поправок, внесених депутатами від владної партії “Право і Справедливість”. Ці поправки, серед іншого, зміцнюють роль президента Польщі у процесі призначення суддів Верховного суду і затвердження регламенту суду.

Раніше парламентська більшість відкинула близько 1300 поправок опозиції, яка шляхом парламентської обструкції намагалася заблокувати ухвалення закону.

Після прийняття Сеймом закон про Верховний суд спрямовано для обговорення в Сенат.

Нагадаємо, що напередодні Єврокомісія зажадала призупинити судову реформу в Польщі, попередивши, що в іншому разі буде дисциплінарне покарання.

Польська владна партія “Право і Справедливість” хоче внести зміни у три закони – про Верховний суд, Національну суддівську раду і суди загальної юрисдикції. Так влада хоче позбутися патологій в судовій системі країни. Опозиція і більшість суддівського корпусу наполягають, що це спроба підпорядкувати судову владу виконавчій.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email