По відеозв’язку на саміті виступили канцлер Німеччини Шольц, президент Франції Макрон та прем’єр Британії Джонсон.

У ході саміту Кримської платформи у вівторок, 23 серпня, по відеозв’язку виступив ряд європейських лідерів.

Так, президент Франції Емманюель Макрон пообіцяв підтримувати Україну у довгостроковій перспективі. Він нагадав, що РФ порушила фундаментальні норми міжнародного права, анексувавши Крим у 2014 році.

«Франція захищає міжнародні правила, тому ми завжди підтримували незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і продовжуватимемо робити це у довгостроковій перспективі», — сказав Макрон.

Французький лідер зазначив, що Україна «обрала шлях дипломатії, а Росія обрала шлях» війни, розпочавши вторгнення 24 лютого.

«Франція підтримуватиме Україну в її справедливій боротьбі, і наша рішучість не змінилася. Війна в Україні стосується абсолютно всіх країн. Росія розпочала війну проти наших принципів і міжнародного права. Росія зробила вибір, незважаючи на свої зобов’язання, які підписала ще 30 років тому. Сьогодні вирішується доля України, ми з вами будемо», — запевнив Макрон.

Макрон назвав війну Росії проти України «слабкістю» та закликав РФ вивести війська.

У продовженні підтримки України запевнив також канцлер Німеччини Олаф Шольц.

«Міжнародне співтовариство ніколи не прийме імперіалістичну незаконну анексію української території з боку Росії. Російська неспровокована, нічим не виправдана агресія проти України отримала відсіч від хоробрих і мужніх українців. Я висловлюю їм свою повагу».

За його словами, саміт Кримської платформи показує, що партнерів України об’єднано, як ніколи.

«У нас є безпрецедентні санкції, які вводимо разом із партнерами. Ми фінансово підтримуємо Україну. Ми й надалі надаємо зброю. Ми надаємо новий пакет, який включає також деякі системи протиповітряної оборони, МЛРС та бронетехніку», – сказав Шольц.

«Ми засуджуємо Росію за те, що вона намагається силою відібрати в України певні території. Будь-які спроби змінити статус будь-яких частин української території ніколи не будуть визнані нами. І це не дозволить вести будь-які переговори з таким предметом розмови», – додав Шольц.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що президент РФ Володимир Путін збирається атакувати нові території України.

«Ця трагедія почалася вісім років тому, коли російські війська почали захоплювати Крим, саме тоді Путін атакував суверенну українську територію і почав злам європейських кордонів, які були встановлені 1945 року. Путін розгортає на півострові все більше російських сил, перетворюючи його на військовий табір. Таким чином, Крим став одним із плацдармів для початку повномасштабної війни 24 лютого», – сказав він.

Джонсон вважає, що Путін хоче захопити всю Україну і зробити з нею те саме, що й із Кримом.

«Путін готує анексію та нові фальшиві референдуми. Ми не можемо дозволити, щоб кордони змінювалися силою зброї. Ми ніколи не визнаємо анексію Криму чи якоїсь частини української території», – заявив британський прем’єр.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email