Українці пишаються своїм громадянством, свідчать оприлюднені у понеділок, 22 серпня, результати опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова. Загалом 90,4 відсотка опитаних скоріше або дуже пишаються українським громадянством і лише 5,4 заявили, що швидше або зовсім не пишаються ним.

Це є найвищим показником за весь час соціологічного моніторингу, зазначають у фонді. Торік тих, хто скоріше або дуже пишався українським громадянством, було 72,4 відсотка, 18,5 відсотка — швидше або зовсім не пишалися ним.

Що стосується ідентифікації, то 72 відсотки опитаних вважають себе громадянами України, 12 відсотків ідентифікують себе зі своїм населеним пунктом, шість — зі своїм регіоном.

Українців об’єднує віра в перемогу

На думку опитаних, віра в перемогу у війні найбільше сьогодні об’єднує людей в українському суспільстві — такої думки дотримуються 72,5 відсотка. Друге місце серед об’єднавчих чинників посідає віра в краще майбутнє — 48,1 відсотка.

Окрім того, важливими об’єднавчими моментами, на думку українців, є патріотичні почуття (35,9 відсотка), прагнення спільно долати труднощі життя (31,2 відсотка), а також відчуття втрати нормального життя (27,5 відсотка). Лише 3,7 відсотка респондентів зазначили, що українців найбільше об’єднують політичні погляди.

Більшість українців — за відновлення кордонів січня 2014 року

Згідно з результатами опитування, вірять або скоріше вірять у перемогу України у війні з Росією понад 90 відсотків опитаних, не вірять або скоріше не вірять — лише чотири відсотки.

При цьому 31 відсоток з тих, хто вірить у перемогу, вважає, що вона відбудеться до кінця цього року, 34 відсотки вважають, що через рік-два. Сім відсотків вважають, що для цього знадобиться від трьох до п’яти років. Іще 23 відсотки не змогли відповісти на це запитання, і лічені відсотки кажуть, що перемога настане в дуже довготерміновій перспективі.

На питання «Що ж можна вважати такою перемогою?» більшість опитаних (55 відсотків) відповіли, що перемогою можна буде вважати вигнання російських військ з усієї території України та відновлення кордонів станом на січень 2014 року. Ще 20,5 відсотка вважатимуть перемогою у війні знищення армії РФ та сприяння повстанню/розпаду всередині Росії.

Відносно невеликі частки респондентів вважатимуть перемогою завершення війни з тими чи іншими поступками з боку України. Близько дев’яти відсотків вважатимуть перемогою вигнання російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму, 7,5 відсотка — відновлення статус-кво станом на 23 лютого 2022 року, а три відсотка — припинення війни, навіть якщо російська армія залишиться на територіях, які були захоплені внаслідок повномасштабного вторгнення.

Запит на демократію у суспільстві зріс

«Українське суспільство впродовж тривалого часу мало парадоксальне ставлення до демократії. З одного боку, демократія, безперечно, вважалась пріоритетним типом устрою для України. З іншого — стійкий запит на «сильну руку», яка може навести порядок, теж залишався. З початку російського повномасштабного вторгнення цей парадокс нікуди не зник. Але запит на демократію та її пріоритетність зріс значно більше, аніж на «сильну руку», — зазначають у фонді «Демократичні ініціативи».

Так, згідно з результатами опитування, 64 відсотки респондентів заявили, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. 14 відсотків вважають, що за певних обставин автократія може бути кращою, аніж демократія, і ще 13 відсотків людей кажуть, що для них неважливо, яким є тип режиму.

Такі показники підтримки демократії найвищі за багато років спостережень: до 2014 року пріоритетність демократії підтримували менше 50 відсотків, після Революції Гідності цей показник зріс до 54 відсотків, але лише після початку великої війни він перевищив 60 відсотків.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email