Китайські вчені досягли нового прогресу в транспортуванні надшвидкісних поїздів на магнітній підвісці в КНР. Очікується, що час у дорозі Шанхай-Ханчжоу (164 км) скоротиться до 15 хвилин завдяки прогресу в дослідженнях з перевезення китайських надшвидкісних поїздів магнітною підвіскою. Вчені проклали шлях до першої вітчизняної лінії на магнітній підвісці між Шанхаєм і Ханчжоу в східно-китайській провінції Чжецзян, яка, як очікується, скоротить час між двома містами до 15 хвилин.

У неділю в Пекіні відкрилася виставка китайських надшвидкісних поїздів на магнітній підвісці, організована китайською корпорацією аерокосмічної науки та промисловості (CASIC). Китайські вчені завершили перший повномасштабний експеримент із надпровідної експлуатації надшвидкісної низьковакуумної трубопровідної транспортної системи на магнітній підвісці, в якій поєднуються залізничні та аерокосмічні технології.

Випробування проекту, проведене в Датуні, провінція Шаньсі в Центральному Китаї, було комплексним випробуванням усієї системи, яке попередньо підтвердило наукову раціональність загального дизайну системи.

Надшвидкісний поїзд на магнітній підвісці в майбутньому використовуватиметься для перевезення між мегаполісами зі швидкістю 1000 кілометрів на годину та вище.

Раніше команда завершила випробування надшвидкісної магнітної левітації та електромагнітного руху в не вакуумних умовах зі швидкістю 623 кілометри на годину. Наступним кроком команда розширить свою випробувальну лінію та проведе більше випробувань на більших відстанях та більш високих швидкостях для перевірки надійності всієї системи, згідно з звітом Центрального телебачення Китаю (CCTV).

Китайські вчені та дослідники запропонували, щоб маршрут Шанхай-Ханчжоу був обраний як перший кандидат для проекту надвисокошвидкісного низьковакуумного шляхопроводу на магнітній підвісці з шести потенційних маршрутів, включаючи Пекін-Шицзячжуан, Гуанчжоу-Шеньчжень та Ченду-Чунцін.

Група з оцінки проекту розглянула кілька ключових факторів щодо оцінки проекту, включаючи щільність населення, економічну активність та існуючу транспортну інфраструктуру, щоб оцінити економічний потенціал кожної лінії.

З шести запропонованих маршрутів лінія Шанхай-Ханчжоу була визнана найбільш здійсненною та вигідною для Китаю через кілька факторів, таких як висока щільність населення, активна економічна діяльність, відносно рівна місцевість та висока технічна здійсненність. Окрім того, очікується, що проект сприятиме регіональній інтеграції між Шанхаєм та Ханчжоу, а також позитивно сприятиме соціальному впливу.

На кінець 2022 року довжина високошвидкісних залізниць Китаю досягла 42 000 кілометрів та стала першою у світі. Проте вимоги китайців до швидкості наземного транспорту також зростають.

Технологія Maglev (також відома як магнітна левітація) має унікальну здатність усувати тертя, а в поєднанні з роботою шляхопроводу з низьким вакуумом вона також знижує опір та шум, які є двома важливими проблемами при традиційному залізничному транспорті.

За допомогою таких технологій Китай розраховує збільшити швидкість китайських надшвидкісних поїздів на магнітній підвісці до 1000 км, потім до 2000 км і нарешті до 4000 км/год, що приблизно в 10 разів перевищує швидкість традиційних високошвидкісних поїздів і вп'ятеро перевищує швидкість пасажирських авіарейсів.

Print Friendly, PDF & Email