Правлячий режим РФ зайнявся "оборонними приготуваннями" на своїй території з метою запалити патріотичні почуття росіян. Це також може бути реакція деяких російських чиновників на пропагандистський штамп про "вторгнення ЗСУ", в який вони вірять. Про це йдеться у розвідувальному огляді міноборони Великобританії у середу, 7 грудня.

Росія почала останнім часом розширювати оборонні позиції вздовж кордону з Україною та вглиб Бєлгородської області. Зокрема, 6 грудня бєлгородський губернатор оголосив про створення місцевих "загонів самооборони".

Інформація про копання окопів у Бєлгороді повідомлялася з квітня 2022 року, проте нові споруди, ймовірно, є складнішими системами, призначеними для відбиття механізованого нападу, вважають у розвідці.

"Існує реальна можливість того, що російська влада просуває оборонні приготування на міжнародно визнаній російській території, щоб розпалити патріотичні почуття. Однак, ймовірно, це ілюструє щиру (але помилкову) впевненість деяких російських керівників у тому, що існує реальна загроза вторгнення українських військ. Недостатність стратегічної оцінки є одним із критичних недоліків центральної російської урядової архітектури, про що свідчить початкове рішення Росії про вторгнення в Україну", - йдеться в огляді.

У британській розвідці зазначають, що неупереджений офіційний аналіз майже напевно часто підривається схильністю до групового мислення та політично вигідних висновків.

Print Friendly, PDF & Email