Міністерство оборони Великобританії повідомляє, що білоруська армія взяла на себе роль навчання мобілізованих російських солдатів, хоча раніше у Москві зверхньо ставилися до білоруських військових.

У зведенні британської розвідки йдеться, що 19 грудня президент РФ Володимир Путін відвідав Мінськ і провів переговори із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Вони говорили про "єдиний оборонний простір".

Як зазначили в Міноборони Британії, хоча РФ і Білорусь широко висвітлюють розгортання російських підрозділів у Білорусі, збройні сили Білорусі нещодавно взяли на себе важливу, але обережнішу роль у навчанні тисяч нещодавно мобілізованих російських резервістів.

Аналітики британської розвідки вважають, що використання білоруських інструкторів є спробою частково заповнити нестачу російських військових інструкторів, чимало з яких дислоковані в Україні чи загинули.

"Росія традиційно вважала, що білоруські сили поступаються російським силам, і їхнє використання як інструкторів є ознакою перенапруги російської військової системи", - йдеться у повідомленні.

Print Friendly, PDF & Email