Тристороння контактна група із мирного врегулювання конфлікту на Донбасі на засіданні у вівторок, 15 жовтня, не змогла домовитися про розведення військ і обмін полоненими

Подробиці повідомила прессекретарка представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Вона вказала, що виконання безпекового блоку питань Мінських угод є ключовим для повернення миру на Донбас.

«Всупереч Мінським домовленостям, НЗФ ОРДЛО продовжують систематично порушувати режим тиші уздовж усієї лінії зіткнення, зокрема в районі н. п. Золоте і Петрівське, де має відбутися розведення сил і засобів. Українська сторона чітко зазначила: таке розведення може пройти тільки за умови дотримання 7-денного режиму тиші на цих ділянках. Незважаючи на зобов’язання, зафіксовані Мінськими домовленостями, НЗФ ОРДЛО не зводять із лінії зіткнення важку артилерію, зате розміщують на передовій танки і міномети», – обурилася вона.

За словами Оліфер, українська сторона наголосила, що виконання політичного блоку питань Мінських домовленостей можливе тільки за умови виконання таких пунктів:

розпуск квазіугруповань «Л/ДНР», повне припинення вогню;

забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України;

виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки;

розведення сил і засобів уздовж усієї лінії зіткнення;

забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів;

встановлення контролю над непідконтрольною Україні ділянкою російсько-українського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством і Мінськими домовленостями.

 

Print Friendly, PDF & Email