Держдума отримала лист від секретаря Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з пропозицією сформувати делегацію для участі в зимовій сесії асамблеї і планує відповісти на нього через тиждень. Про це повідомив в середу журналістам віце-спікер нижньої палати Петро Толстой, передає ТАСС.

«Як ви знаєте, з 21 січня розпочинається чергова сесія ПАРЄ, — сказав він. — Державна дума отримала лист від секретаря ПАРЄ з пропозицією сформувати делегацію».

«Сьогодні це питання детально обговорювалося на Раді Держдуми, всі члени Ради, представники всіх фракцій зійшлися на думці, що необхідно, підтримуючи постійний діалог з нашими колегами ПАРЄ як на двосторонній основі, так і безпосередньо з цією організацією, ще раз провести консультації і протягом тижня заявити позицію парламенту щодо нашої подальшої участі в цій організації», — підкреслив Толстой.

«Ми вважаємо, що нинішня ситуація, яка склалася навколо роботи російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, є неприпустимою, неприйнятною», — підкреслив він.

Російська делегація в ПАРЄ в квітні 2014 року було позбавлена ​​права голосу через роль Росії у подіях на Донбасі і в Криму. У 2015 році ПАРЄ двічі розглядала питання про відновлення повноважень російської делегації, але тоді санкції тільки посилювалися. У відповідь делегація РФ заявила про відмову працювати на таких умовах, а в 2016-2018 роках не стала направляти заявку на підтвердження своїх повноважень.

Print Friendly, PDF & Email