Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликає не вірити російським спекуляціям щодо термінів вступу України в Європейський Союз і НАТО. Про це глава МЗС сказав під час відкриття виставки копій старовинних карт України, передає УНІАН.

Клімкін зазначив, що ті, хто говорять, що Україна вступить в ЄС та НАТО за два роки, брешуть. Він наголосив, що Україні ще багато чого потрібно зробити для отримання членства в ЄС та НАТО. «Нам потрібно продовжити зміни в Україні, і це мова йде не просто про реформи, а про фундаментальні зміни в Україні», — заявив Клімкін.

При цьому глава МЗС відхилив і прогнози, згідно з якими Україні знадобиться більше 30 років на вступ в об’єднання. «Ті спекуляції, які йдуть, що це довгострокова перспектива, що це буде через 25 років, 30 років, і ми будемо чекати — це все також тотальна маніпуляція. Звичайно, це залежить від нас, але залежить і від Європейського Союзу і НАТО, від настроїв, які відбуваються там. І над цим ми працюємо. Я вважаю, і я про це сказав, що це середньострокова історія», — зазначив міністр, додавши, що точний термін назвати не може. 

«У НАТО — це простіше, оскільки це фокус на реформуванні безпекового і оборонного секторів, на демократичні перетворення. Щодо Євросоюзу — можете вважати, що це звучить банально, але чим краще ми будемо виконувати Угоду про асоціацію, чим краще ми будемо переходити до європейських стандартів, тим швидше ми отримаємо членства в ЄС, після того, як отримаємо європейську перспективу», — підкреслив він.

Клімкін закликав не вірити спекулянтам, які стверджують, що Україні «нічого не світить».

Print Friendly, PDF & Email