Постачальники овочів та фруктів із країн, які Кремль називає “дружніми”, скасували низку контрактів на експорт до Росії через обвальне падіння курсу російського рубля. Про це з посиланням на джерела на ринку повідомляє профільне видання EastFruit у середу, 27 листопада.
Скасування узгоджених постачань торкнулося експорту з Туреччини, Єгипту та Ірану. Компанії з цих країн вимагають перегляду цін, щоб врахувати зростання валютних ризиків.
З початку листопада російський рубль втратив більше 10% до долара та євро на тлі посилення американських фінансових санкцій, під які потрапили 50 російських банків, зокрема ключовий Газпромбанк.
У середу, 27 листопада, курс американської валюти піднімався вище 114 рублів. На Московській біржі, де торги доларом та євро зупинені через санкції, різко подорожчав юань: його курс сягнув позначки 15,2 рубля, також рекордної за півтора роки. З початку серпня рубль знецінився на 25%, розганяючи інфляцію в імпортних товарах. Продавці овочів та фруктів, які взимку в основному завозяться з-за кордону, вже почали притримувати товар, очікуючи на зростання ціни.
За даними Росстату, на 25 листопада продовольча інфляція в Росії досягла 10,2%, а ціни на базові фрукти та овочі підскочили на десятки відсотків. Так, картопля з початку року подорожчала на 78,4%, капуста – на 30,7%, буряки – на 27%. Помідори у річному вираженні стали дорожчими на 22,5%, огірки – на 40,8%, цибуля – на 17%.