У російському МЗС різко засудили спроби США сформувати альтернативний уряд Венесуели. Про це повідомляють РІА Новини.

«Безсоромна лінія Вашингтона на антиконституційне формування альтернативних урядових структур Венесуели, спроби, ігноруючи реальність, призначати легітимними одні венесуельські органи влади і відмовляти в цьому іншим, затягування санкцій зашморгу, що веде до погіршення соціально-економічного становища і боляче б’є по кишені простих венесуельців, являє собою неприкрите посягання на суверенітет Венесуели «, — йдеться в коментарі на сайті зовнішньополітичного відомства.

У МЗС підкреслили, що не можна провокувати подальший розкол у венесуельському суспільстві.

Раніше держсекретар США Майк Помпео обговорив по телефону ситуацію в Венесуелі з головою опозиційної Національної асамблеї республіки Хуаном Гуаідо, який кілька днів тому очолив парламент країни.

Зараз Національна асамблея не може приймати політичні рішення: замість неї президент Венесуели Ніколас Мадуро скликав Національні установчі збори, повністю підконтрольне уряду.

Нагадаємо, у травні минулого року в Венесуелі пройшли вибори президента. Чинний глава держави Ніколас Мадуро набрав майже 6,2 мільйона голосів, а його основний суперник Енрі Фалькон від опозиційної партії «Прогресивний авангард» — 1,9 мільйона.

До участі в голосуванні були запрошені понад 20,5 мільйона осіб, явка склала 45,99%.

Організація американських держав (ОАД) не визнала повноваження обраного президента, а Парагвай розірвав з країною дипломатичні відносини. Раніше про невизнання нового президентського терміну Мадуро заявили учасники латиноамериканської «Групи Ліми» (за винятком Мексики).
Аналогічну позицію зайняли і США, у Вашингтоні підсилюють санкції і тиснуть на Каракас.

Print Friendly, PDF & Email