Російська влада ускладнює роботу неурядових організацій (НУО). Про це йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International (AI), опублікованій 20 лютого, передає DW.

У Росії «організації громадянського суспільства, які критикують або не поділяють точку зору уряду, не отримують державного фінансування», наголошують правозахисники. При цьому «значні кошти» направляються «постачальникам соціальних послуг», які «не відстоюють права публічно і не вимагають підзвітності» від влади, йдеться в доповіді. До числа основних одержувачів бюджетних коштів, призначених для громадянського суспільства, експерти віднесли «групи, що підтримують політику влади, в тому числі націоналістичні і консервативні, а також православну церкву».

Крім того, правозахисники назвали російський закон про заборону пропаганди гомосексуальних стосунків серед неповнолітніх «неприкрито гомофобним». Прийнятий Держдумою РФ у 2013 році документ «не тільки обмежує право особистостей на свободу вираження поглядів», але також «сприяє звинуваченням тих, хто керує організаціями, які займаються відстоюванням інтересів і освітою» в питаннях гендерної ідентичності, йдеться в доповіді.

Print Friendly, PDF & Email