Венесуела очікує 300 тонн гуманітарної допомоги з Росії. Про це в телезверненні до народу повідомив глава Венесуели Ніколас Мадуро, передає DW. Він сказав, що гуманітарні вантажі, в тому числі продовольство і медикаменти, прибудуть в країну вже 20 лютого.

За словами Мадуро, уряд в Каракасі «з гідністю оплатив» ці поставки. Товари будуть доставлені до Венесуели «легально», додав він, уточнивши, що гуманітарна допомога надана Росією, Китаєм, Туреччиною, іншими країнами, а також ООН.

Одночасно Ніколас Мадуро знову різко розкритикував заплановані поставки гуманітарної допомоги з США на прохання самопроголошеного тимчасового президента Венесуеели Хуана Гуайдо. Політик назвавши їх «шоу» і «обдурюванням». 

Нагадаємо, що Мадуро блокує доступ в країну для американської допомоги, побоюючись, що Вашингтон використовує ці поставки як прикриття для збройної інтервенції. Крім того, намагаючись пояснити свої дії, Мадуро звинуватив США у намірі отруїти населення Венесуели продуктами, наповненими шкідливими хімічними елементами. 

Лідер опозиції Хуан Гуайдо натомість пообіцяв, що гуманітарна допомога буде доставлена в країну 23 лютого, незважаючи на протест Мадуро. 

Print Friendly, PDF & Email