За роки окупації Кримський півострів перетворився з прекраного українського курорту на російську мілітарну базу. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час V Міжнародного форуму «Окупований Крим: 5 років опору». Участь у заході взяв також Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер. 

«Порівняйте Крим до анексії і після анексії. До анексії – це був прекрасний український курорт з тимчасовим перебуванням російського флоту, який мав покинути півострів і передислокуватися до Росії. А сьогодні це мілітарна база, яка становить загрозу для всього демократичного світу, – сказав Володимир Гройсман. – Весь демократичний світ має бути об’єднаний, аби змусити агресора відмовитися від своїх планів, почати поважати закон та суверенітет інших країн. Ми маємо боротися за те, щоб кожен політичний в’язень був звільнений, аби українці поверталися додому».

Володимир Гройсман висловив впевненість, що ціна, яку має платити агресор за свої варварські дії, має бути надзвичайно високою. Крім того Прем’єр-міністр наголосив, що сьогодні заклики про звільнення Криму та звільнення українських політв’язнів – це питання не тільки України, а й всього цивілізованого світу, адже йдеться про світову безпеку. Навколо цієї ідеї треба згуртовувати весь світ. 

«Ми не будемо поступатися агресії та чужим амбіціям, які базуються не неповазі до інших націй та суверенітету інших держав, – сказав Володимир Гройсман. – А звертаючись до кримчан, я хочу сказати: ми пам’ятаємо і думаємо про те, як наблизити той день, коли ми зможемо відзначати дату звільнення Криму від російських окупантів. Ми цього досягнемо. Український Крим буде гостинним курортом і перлиною нашої держави. Разом до перемоги».

Нагадаємо, що у Російській Федерації хочуть ввести відповідальність за відсутність анексованого Кримського півострова на картах Росії.

Print Friendly, PDF & Email