Війська РФ готуються до ширшого наступу ЗСУ, коригуючи позиції на фронті та перекидаючи техніку. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 30 серпня.

Зазначається, що російські сили продовжують перекидати великі колони військової техніки з Криму та, ймовірно, продовжать підготовку до оборони Мелітополя — стратегічно важливого вузла між Ростовською областю та півднем України.

У Херсонській області РФ намагається провести ротацію військ «у спробі зміцнити деякі вразливі позиції».

Крім того, Росія посилює угруповання військ на Донеччині силами Центрального військового округу, які раніше діяли в районі Лисичанськ-Сіверськ і в середині серпня «перервали оперативну паузу».

«Переміщення підрозділів ЦВО в район Донецька також свідчить про те, що російські сили відмовляються від наступу на Сіверськ на користь збереження темпів наступу в районі Донецька», — наголосили в ISW.

Аналітики нагадали, що наступ росіян у районі Авдіївки та західної частини Донецька фактично досяг кульмінації після обмеженого прориву навколо Бутівської вугільної шахти.

«Передислокація передбачає, що російське командування усвідомило, що воно не може проводити більше однієї наступальної операції одночасно», — йдеться у звіті.

Також експерти згадали про перекидання третього армійського корпусу, що складається з погано навчених та недосвідчених солдатів, для посилення позицій РФ у Харківській та Запорізькій областях. Його розгортання вказує на те, що Росія прагне відновити бойову міць для наступу на Донецькому напрямку чи для оборони Херсона.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email