Росія з серпня посилює свої сили біля українського кордону, а рівень воєнної загрози найвищий з 2014 року. Про це повідомив начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко в інтерв’ю Reuters.

Генерал продемонстрував супутникові знімки, що доводять його слова. На знімках показано присутність російських танків Т-62 на відстані 18 кілометрів від кордону. У вересні їх кількість зросла з 93 до 250 за два тижні. За словами Муженко, це свідчить про нарощування РФ сил перед акатою на українські судна в районі Керченської протоки 25 листопада. 

Глава Генштабу також зазначив, що рівень воєнної загрози повернувся до рівня 2014 року, коли Росія анексувала Крим та розгорнула війська на сході України.

«Перед нами агресор, в якого немає юридичних, моральних чи яких-небудь інших обмежень. Дуже важко зпрогнозувати, коли йому спаде на думку почати активні бойові дії проти України», – заявив Муженко. 

Він також додав, що інцидент в Азовському морі був актом агресії з боку прикордонних сил Російської Федерації проти збройних сил України. 

Print Friendly, PDF & Email