Управління безпілотними літальними апаратами, які атакували базу ВКС Росії в Сирії «Хмеймім», здійснювалося з літака-розвідника США Poseidon-8. Про це в четвер на пленарному засіданні Сяншаньского безпекового форуму в Пекіні заявив заступник міністра оборони РФ генерал-полковник Олександр Фомін, повідомляє ТАСС.

«13 дронів йшли єдиним бойовим порядком, керовані спільною командою. В цей час американський літак-розвідник Poseidon-8 баражував в акваторії Середземного моря протягом восьми годин», – зазначив Фомін.

6 січня бойовики в Сирії вперше масовано використовували безпілотні літальні апарати при атаці на російські авіабазу «Хмеймім» і пункт матеріального забезпечення флоту в Тартусі. Атака була успішно відбита, з 13 дронів сім були збиті, над шістьма вдалося отримати управління за допомогою засобів радіоелектронної боротьби. При цьому в Міністерстві оборони РФ підкреслили, що рішення, застосовані бойовиками, могли бути отримані тільки від технологічно розвиненої країни.

Росія закликала припинити подібні напади. «Щоб не боротися з високотехнологічною зброєю терористів і чудово екіпірованими терористами, потрібно припинити їх оснащувати», – сказав Олександр Фомін.

Print Friendly, PDF & Email