Висунутий держсекретарем США Майклом Помпео ультиматум про припинення Вашингтоном виконання зобов'язань по ДРСМД, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання, зроблений з метою звинуватити Росію у відмові виконувати договір. Таку думку висловив в середу глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов, переда ТАСС.

«Заклик держсекретаря США Помпео до Росії протягом 60 днів повернутися до виконання договору по РСМД - це аж ніяк не запрошення до обговорення способів його збереження. Це грубий ультиматум, який США пред'явили виключно з однією метою: показати світу і своїм союзникам, що, мовляв, це не вони обрушують найважливіший стовп міжнародної безпеки, а, мовляв, Росія відмовилася його дотримуватися, хоча їй дали шанс», - написав Косачев на своїй сторінці в Facebook.

У вівторок Помпео заявив за підсумками зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі, що Вашингтон зупинить виконання своїх зобов'язань по ДРСМД, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання. Генсек НАТО Йенс Столтенберг додав, що НАТО дає Росії останній шанс для порятунку ДРСМД, інакше РФ доведеться готуватися до «світу без ДРСМД».

Нагадаємо, що генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу закликав Російську Федерацію дотримуватися Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності та вести конструктивний діалог з США.

Print Friendly, PDF & Email