У Росії вводять більш суворі покарання за свідоме поширення фейковий новин і неповажні публікації про суспільство, держсимвол та державні органи. Відповідний законопроект в середу, 6 березня, прийнято російською Держдумою в другому, вирішальному читанні. В остаточному читанні ці документи будуть імовірно прийняті вже завтра, пише DW.

Залежно від тяжкості порушення передбачені штрафи в розмірі від 30 тисяч до півтора мільйонів рублів (від 400 до 20 тисяч євро в перерахунку). 

За неповажні публікації про суспільство, держсимвол і держвлади покарання посилюються в 20 разів. Такі порушення надалі будуть каратися штрафом до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4 тисяч євро) або адміністративним арештом на строк до 15 діб.

Правозахисні організації вже протягом багатьох років протестують проти посилення обмеження свободи слова в Росії. А такий крок викликає побоювання, що влада РФ буде використовувати нові закони для заборони неугодної для них інформації. 

Нагадаємо, що РФ також розглядає можливість ізоляції своєї інтернет мережі від решти світу. Детальніше про це читайте в матеріалі: РОССИЯ ХОЧЕТ ОТКЛЮЧИТЬ СВОИХ ГРАЖДАН ОТ МИРОВОГО ИНТЕРНЕТА.

Print Friendly, PDF & Email