РФ ввела до складу Чорноморського флоту в анексованому Криму свій новітній малий ракетний корабель «Орехово-Зуєво».

Про це повідомляє Главред з посиланням на ТАСС.

Малий ракетний корабель «Орехово-Зуєво» є багатоцільовим кораблем, сьомим в модернізованої серії «Буян-М» і другим, побудованим для Чорноморського флоту.

Призначення кораблів — охорона і захист морської економічної зони.

Кораблі цього проекту мають збільшене водотоннажність і обладнані новітньою російським ракетною зброєю великої дальності — універсальним ракетним комплексом «Калібр-НК», призначеним для ураження морських і берегових цілей.

У п’ятницю, 7 грудня, повідомлялося, що корабель завершив випробування і вперше прибув в окупований РФ Севастополь, де буде базуватися.

25 листопада російські прикордонники обстріляли і затримали в Керченській протоці три українських кораблі — два броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу», які, прямуючи з Одеси до Маріуполя, спробували пройти в російські територіальні води через Керченську протоку нібито без попередньої заявки.

Київ стверджує, що судна здійснювали плановий перехід, і російську сторону про нього попереджали. В результаті зіткнення шестеро військовослужбовців України отримали поранення.

У зв’язку із зіткненням українських і російських кораблів РНБО і президент України Петро Порошенко в ніч на 26 листопада схвалили введення в країні воєнного стану. У той же день Рада ввела військовий стан в 10 областях країни на 30 днів. ВП введено в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях.

Читайте також: Який вплив матиме загострення на Азовському морі 

Print Friendly, PDF & Email