Міністр оборони Росії Сергій Шойгу запропонував низку великих реформ та цілей для формування російських Збройних сил, які країна навряд чи завершить під час війни з Україною. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 21 грудня.

Напередодні Шойгу заявив, що чисельність Збройних сил РФ необхідно довести до 1,5 млн осіб, у тому числі військовослужбовців за контрактом - до 695 тис. осіб, поступово підвищуючи призов на військову службу з 18 до 21 року та підвищуючи віковий ценз для призовників з 27 до 30 років.

"Малоймовірно, що Кремль сформує такі великі сили, актуальні для війни Росії в Україні. Формування місії потребує великих витрат і часу... Росія не змогла повністю укомплектувати свої підрозділи та полки перед повномасштабним вторгненням і не повністю укомплектувала нову дивізію, про створення якої вона оголосила у 2020 році до початку вторгнення в Україну у 2022 році", - зазначили аналітики.

Вони наголосили, що економіка Росії перебуває у рецесії, і її ресурси для поповнення армії значно зменшилися після повномасштабного вторгнення в Україну.

Пропозиції Шойгу можуть бути увертюрою для заспокоєння спільноти блогерів, які звинувачують Кремль у тому, що він не вживає серйозних заходів, необхідних для перемоги у війні, вони також створюють інформаційні умови для проведення майбутніх хвиль мобілізації під приводом укомплектування підрозділів та посилення військової могутності РФ у перспективі", - підсумували в ISW.

Print Friendly, PDF & Email