Російські війська стягують сили та можуть розпочати наступ на заході Донецької області, щоб спробувати захопити її повністю. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 14 грудня.

"Схоже, що російські війська переміщують важку техніку з тилових районів Луганської області до районів поблизу нинішньої лінії фронту вздовж кордонів Харківської та Луганської областей і переформували та повторно консолідували своє угруповання вздовж цієї лінії", - зазначили аналітики.

За оцінками ISW, російські війська можуть сподіватися розпочати наступ у західній частині Донецької області для розвитку незначного прогресу, досягнутого у листопаді в районі Вугледара-Павлівки.

"Російські сили прагнуть завершити захоплення всієї Донецької області, і потенційні майбутні наступи в західній частині Донецької області можуть бути спрямовані на те, щоб доповнити операції, що тривають на західних околицях Донецька і навколо Бахмута", - йдеться у звіті.

Експерти вважають, що бойові можливості РФ залишаються обмеженими, і російські війська навряд чи зможуть захопити стратегічно важливу територію в найближчі місяці.

Print Friendly, PDF & Email