Morgan Stanley підвищив прогноз зростання економіки Китаю в 2023 році, передбачаючи, що відновлення активності відбудеться раніше і буде більш різким, ніж очікувалося.

Компанія підвищила свої прогнози щодо валового внутрішнього продукту КНР у 2023 році до 5,4% порівняно з попереднім прогнозом, згідно з дослідницькою запискою, наведеною головним економістом Morgan Stanley по Азії Четаном Ах'я.

«Раніше ми очікували, що відновлення активності відбудеться з кінця 2 кварталу 2023 року. Тепер ми прогнозуємо покращення мобільності з початку березня», — йдеться у доповіді, де також зазначається, що компанія очікує побачити «швидше і різке зростання мобільності», яке безпосередньо позначиться на економіці, починаючи з другого кварталу.

Підвищення прогнозу відбулося після того, як на початку цього місяця компанія підвищила рекомендаційний рейтинг китайських акцій через відновлення оптимізму, що ознаменувало кінець позиції, яку вона займала протягом майже двох років.

Уряд Китаю також переходить на пріоритети економічного зростання, що є ще одним стовпом переглянутого прогнозу Morgan Stanley щодо економічних перспектив країни.

«На наш погляд, політики роблять узгоджені дії для прискорення зростання в усіх напрямках», — йдеться у доповіді.

Агентство Reuters окремо повідомило, що країна працює над пакетом стимулів на суму понад 143 мільярди доларів для підтримки своєї напівпровідникової промисловості, який стане одним із найбільших пакетів податкових стимулів за всю історію КНР.

За словами економістів, валютні трейдери тепер мають більше стимулів для конвертації долара США в китайський юань, особливо перед китайським Новим роком, коли їм потрібно виплатити заробітну плату та бонуси.

Повільніше зростання країни кидає виклик її амбітному плану стати «середньорозвиненою країною» до 2035 року та подвоїти розмір своєї економіки порівняно з рівнем 2020 року. За словами експертів, для досягнення цієї мети економіка має зростати в середньому на 4,7-5% на рік.

В даний час китайський уряд поступово відходить від своєї політики нульового поширення Covid. Все більше китайських міст оголосили про послаблення обмежень, вимог до тестування та правила карантину. 7 грудня Китай оголосив про послаблення обмежень у всій країні. Безсимптомні випадки Covid та особи з легкими симптомами тепер можуть перебувати на домашньому карантині.

"Ми можемо вважати це сильним сигналом, що країна готується жити з вірусом", - зазначають експерти.

Світові інвестори помічають довіру, що відродилася, до економіки Китаю. Фондові індекси Гонконгу зросли після того, як Китай оголосив пом'якшення своїх правил боротьби з пандемією. Багато економістів передбачають, що Китай відкриється швидше і відновиться швидше, ніж очікувалося.

Китай спробував посилити внутрішню мобільність, а це означає, що споживання всередині Китаю має стати потужнішим двигуном зростання. Однак очевидно, що для відновлення внутрішнього споживання у 2023 році потрібен час.

Країна, ймовірно, віддасть пріоритет виробництву та експорту, оскільки чистий експорт, як і раніше, є основним двигуном китайської економіки в найближчому майбутньому. Щоб повернути свою економіку в потрібне русло, Китаю слід оптимізувати свій ланцюжок поставок та відновити стійкі глобальні виробничо-збутові лінії, зазначають експерти.

Print Friendly, PDF & Email