Міністр оборони Олексій Резніков вважає, що контрнаступ Збройних сил України "технічно" може початися не раніше, ніж за два місяці.

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Бабель".

"Це орієнтовні терміни. Мають бути сили та засоби реалізувати задум Генштабу. Друге - давайте не забувати про погодні умови. Наприклад, у лютому в росіян не спрацювала ставка на так званого «генерала мороза». Вони думали, що можна піти в наступ колісною технікою. Нам зіграло на руку, що ґрунт і болота так і не промерзли. І тут питання - якою буде весна. Зараз ми зосереджуємо зусилля на тому, що не маємо дати росіянам успішно піти в наступ. Як будемо готові, вирішимо, коли йдемо в контрнаступ. Зараз прогнозувати, коли це станеться - неправильно", - сказав Резніков.

Він також зазначив, що не варто розділяти загрозу наступу росіян і застосування авіації.

"Це дві складові одного. Класична військова наука вчить - якщо плануєш іти в наступ, маєш зробити три речі: примусити свого опонента зупинитися й перейти в оборону; почати панувати в повітрі, щоб не дати йому піти в контрнаступ; маєш нищити всі його резерви, логістичні ланцюжки, запаси - і для цього теж потрібна авіація. Тому, коли ми кажемо, що росіяни готуються до наступу, то це обовʼязково і про авіацію", - наголосив міністр оборони.

Відповідаючи на питання, скільки нам потрібно літаків для вдалого контрнаступу, Резніков відповів: "Чим більше дадуть, ми все заберемо. Літаки ж не літають по одному, все залежить від завдання".

"Звісно, ми спершу боротимемося за пів сотні, а потім - за сотню. Реалістично, якби ми мали сотню літаків з різними можливостями виконання завдань - це був би непоганий кейс. І він реалістичний, бо кожна країна може дати 10-15 штук, і це не зменшить їхню обороноздатність", - зазначив голова Міноборони.

"Щодо літаків, мені здається, вони "дозріли". Деякі країни вже говорять про готовність навчати наші екіпажі. А коли вони готові навчати, це означає, що далі лишаються технічні питання. Моє відчуття - це питання місяців. І коли я кажу «місяців», це один-два", - додвав Резніков.

Print Friendly, PDF & Email