Ядерні погрози, що йдуть з боку Російської Федерації не більше ніж маячня. Про це у неділю, 16 квітня, заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю іспанській газеті La Razon.

Він також зазначив, що низка країн сприймає подібні погрози на повному серйозі, що заважає країнам союзникам передати Україні "все, що необхідно для перемоги".

Резніков підкреслив, що страх перед Росією Заходу вселяла Меркель.

"Це стало реальністю у 2008 році, під час саміту НАТО в Бухаресті. Була цілком реальна можливість того, що Україна та Грузія стануть новими членами. Американці були за це, як і більшість європейців. Саме канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила проти та переконала інших. Потім було вторгнення та окупація деяких районів Грузії. Потім були отруєння в Солсбері, вибухи в Чехії та Болгарії, окупація Криму у 2014 році, Луганська та Донецька... Знову та ж доктрина: не провокуй Росію", - розповів він.

Водночас міністр наголосив, що вважає російські погрози щодо ядерної зброї блефом.

"З технічної точки зору останнє випробування ядерної зброї було проведено в Казахстані у 1998 році. Повторюю: 1998 рік. У якому стані знаходиться цей атомний арсенал? Китай та Індія вже направили Кремлю чітке попередження проти застосування ядерної зброї. Це остання червона лінія у світі. І де б вони їх використовували? Море, гори, міста, перша лінія?" - додав Резніков.

Print Friendly, PDF & Email