Щонайменше 50 суден з українським зерном заблоковані Росією у Чорному морі. Про це повідомив очільник дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель у Twitter у понеділок, 17 квітня.

"Наслідки цієї війни вражають усіх нас. Росія знову блокує у Чорному морі 50 суден із гостро необхідним зерном. ЄС підтримує зусилля ООН і продовжуватиме сприяти експорту через Коридори солідарності, які дозволили доставити 25 млн тонн зерна світу", – відзначив Боррель.

У свою чергу посол США в Україні Бріджіт Брінк звинуватила Росію у спробах придушити українську економіку й уповільнити потік продовольства замість того, щоб дотримуватись умов зернової угоди.

"Зараз понад 50 кораблів чекають у протоці Босфор на дозвіл вирушити в українські порти, щоб завантажити зерно, яке піде на харчування для нужденних. Росія намагається придушити українську економіку й уповільнити потік продовольства замість того, щоб дотримуватись умов угоди", – написала посол у Twitter.

Він нагадала, що минулого місяця було відправлено життєво необхідну пшеницю до Ємену. Цей вантаж було профінансовано USAID, Іспанією та Францією на підтримку ініціативи президента Зеленського Зерно з України.

"Це зерно дозволяє нагодувати 4 млн людей, демонструючи, як Чорноморська зернова ініціатива дозволяє українським фермерам годувати світ", – відзначила посол.

Print Friendly, PDF & Email