Рахункова палата планує провести аудит в "Укрзалізниці". Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як зазначив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, останнім часом виникає дуже багато запитань та зауважень до роботи цього товариства. "Тільки цього року "Укрзалізниця" вдвічі підвищила ціни на квитки для людей, але якість сервісу, на жаль, суттєво не покращилася. Водночас, навколо "Укрзалізниці" постійно розгортаються скандали та звинувачення у зловживаннях не припиняються", - сказав він.

Пацкан нагадав, що компанію неодноразово звинувачували у розтратах та необґрунтовано високих цінах закупівель. "Закупівля вугілля за завищеними цінами, значні витрати на SMM-послуги, захмарні суми на сувенірну продукцію тощо. У Рахунковій палаті, після оновлення її складу, вже поставало питання про необхідність проведення аудиту в "Укрзалізниці". Зважаючи, що цьогорічний план аудитів вже затверджений і до кінця року залишається обмаль часу, обговорюється можливість перевірки цього товариства наступного року", - сказав Валерій Пацкан.

Також Пацкан зауважив, що Мінінфраструктури просить провести аудит ефективності управління з боку «Укрзалізниці» майном державної власності, що може мати фінансові наслідки для державного бюджету. В міністерстві наголошують, що «Укрзалізниця» нині не в повному обсязі забезпечує перевезення як сировини, так і готової продукції вантажовідправників.

«Враховуючи те, що ПАТ «Укрзалізниця» не спроможне нині задовольнити потреби клієнтів у необхідних обсягах перевезення вантажів, питання отримання запланованого рівня доходу від перевезень набуває все більшої актуальності. Наголошуємо, що внаслідок невиконання запланованих обсягів перевезення вантажів зменшується обсяг доходів та виручки товариства, що у свою чергу зменшує рівень податків, які сплачує товариства до бюджетів різних рівнів», – йдеться в листі Міністерства інфраструктури.

Print Friendly, PDF & Email