Глава Ради при президенті РФ з прав людини Михайло Федотов повідомив, що РПЛ звернувся до президента Володимира Путіна з проханням відхилити і відправити на доопрацювання закони про фейкові новини і неповагу державних символів. Про це повідомляє Интрефакс. 

«Ми направили вже президенту наш експертний висновок — відхилити і відправити на доопрацювання», — сказав Федотов.

В експертному висновку, який РПЛ опублікував на сайті і також направив президенту, йдеться, що закон про «фейк ньюс», зокрема, передбачає позасудове блокування інформаційного ресурсу з недостовірною інформацією незалежно від того, чи був умисел. 

«В даному випадку в наявності не просто неузгодженість юридичних формулювань, а й мається на увазі презумпція наявності у контрольно-наглядових державних органів — Роскомнадзора і прокуратури — знання абсолютної істини», — заявили в РПЛ.

Крім того, відзначають в РПЛ, законопроект фактично дискримінує власників сайтів і соцмереж, які не зареєстровані як ЗМІ, так як не передбачає для них можливість видалити інформацію добровільно.

Нагадаємо, що 6 березня Держдума РФ  прийняла законопроект, який вводить більш суворі покарання за свідоме поширення фейкових новин і неповажні публікації про суспільство, держсимвол та державні органи. 

Print Friendly, PDF & Email