Рада Європейського союзу погодила два обмеження цін на нафтопродукти, які виробляються у Росії або експортуються з країни-агресора.

Про це йдеться на сайті Ради.

Максимальна вартість нафтопродуктів, що коштують дешевше сирої нафти (мазут), становить 45 доларів США за барель.

Стеля цін на нафтопродукти, що дорожчі, аніж сира нафта (дизельне паливо), встановлена на рівні 100 доларів за барель.

“Рівень ліміту було встановлено в тісній співпраці з Price Cap Coalition і почне застосовуватися з 5 лютого 2023 року”, – йдеться у повідомленні.

Якщо ж ціна російських нафтопродуктів буде вищою за встановлену, то компаніям буде заборонено перевозити їх морським транспортом до третіх країн, а а також надавати технічну або фінансову допомогу чи брокерські послуги, пов'язані з перевезенням.

Перехідний період у 55 днів передбачено для тих суден, що перевозять російські нафтопродукти, придбані та завантажені на судно до 5 лютого 2023 року і вивантажені до 1 квітня 2023 року.

Крім того, Рада повернеться до перегляду механізму обмеження цін на сиру нафту в середині березня, і перегляд відбуватиметься регулярно кожні два місяці.

Як пише Politico, заборона ЄС та цінова стеля G7 мають працювати у тандемі. У той час як санкції ЄС закривають один із найважливіших для Росії ринків викопного палива, цінові обмеження призначені для того, щоб російський експорт продовжував надходити на світовий ринок, уникаючи великого дефіциту пропозиції нафти чи цінового шоку.

Обмеження цін на нафтопродукти слідує за обмеженням цін на російську сиру нафту у розмірі 60 доларів, яке було узгоджено у грудні, щоб збігтися з аналогічною забороною на імпорт ЄС.

Print Friendly, PDF & Email