Раді Безпеки ООН не вдалося ухвалити резолюцію по Венесуелі. Росія і Китай наклали вето на запропонований США варіант документа. Трохи пізніше голосування не пройшов проект альтернативної резолюції, внесеної РФ – його підтримали лише 4 з 15 членів Радбезу, передає DW. 

Американський документ містив заклик до проведення у Венесуелі «вільних, справедливих виборів, які б заслуговували на довіру«. Крім того він закликав Каракас допустити зарубіжних спостерігачів на вибори і зняти обмеження на поставки гуманітарної допомоги.

Як заявив постійний представник РФ при ООН Василь Небензя, США прекрасно розуміли, що у їх резолюції немає шансів бути прийнятою. «Ми серйозно побоюємося того, що сьогоднішнє засідання може бути використано як етап з підготовки реальної, а не гуманітарної інтервенції, як привід для зовнішнього втручання через нібито нездатність Ради Безпеки врегулювати ситуацію в Венесуелі», — підкреслив Небензя.

Москва в свою чергу пропонувала відстоювати «незалежність і суверенітет» венесуельської держави за допомогою «механізму Монтевідео», розробленого Мексикою, Уругваєм і членами Карибського співтовариства. Він передбачає початок діалогу і досягнення угоди між сторонами конфлікту в Венесуелі.

Більш детально про мотиви Росії у підтримці режиму Мадуро читайте у матеріалі: ОПЕРАЦІЯ «ВЕНЕСУЕЛА»: ПІДТРИМКА РОСІЄЮ ВЛАДНОГО РЕЖИМУ ЧИ ПОМСТА ЗА БАЛКАНИ?

Print Friendly, PDF & Email