З нагоди Європейського дня пам’яті жертв сталінізму і нацизму, що відзначається у вівторок, 23 серпня, відомого також як Загальноєвропейський день пам’яті жертв усіх тоталітарних і авторитарних режимів, голова Комісії Європейського Союзу, німецький політик Урсула фон дер Ляєн виступила з різкою критикою на адресу глави російської держави Володимира Путіна.

«Цього року Путін повернув жахи війни до Європи і нагадав нам, що мир не можна сприймати як належне», — зазначила глава Єврокомісії.

Війна Росії проти України є незаконною та невиправданою, наголосила вона.

Крім того, контрольована російською державою пропаганда спотворює історію і поширює теорії змови, а кожен, хто виступає проти цього, підлягає покаранню. І спокою не буде, доки Україна не відстоїть своєї позиції, переконана фон дер Ляєн.

«Громадяни України віддають свої життя, щоб захистити цінності, на яких засновано наш Союз», — наголосила голова Єврокомісії.

Нагадування про договір Сталіна та Гітлера

Проголошений Європарламентом Європейський день пам’яті жертв сталінізму та нацизму відзначається 23 серпня, починаючи з 2009 року.

У 1939 році цього дня було підписано Договір про ненапад між Німеччиною та СРСР та Секретний додатковий протокол, який визначив у Європі «кордони сфер інтересів» сторін у разі територіально-політичної перебудови областей, що входять до складу Фінляндії, Латвії, Естонії, Литви та Польщі.

Німецько-радянський пакт про ненапад вважається документом, який підготував ґрунт для вторгнення Німеччини до Польщі 1 вересня 1939 року.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email