Посол України в Німеччині Андрій Мельник, який у жовтні залишає посаду, заявив, що допомагати Києву в інтересах Берліна, аби «забезпечити мир для німців у майбутньому».

Військової та фінансової допомоги від уряду ФРН недостатньо для протистояння РФ, і Німеччина мала би підтримувати Україну більше. Таку думку у коментарі DW висловив посол України Андрій Мельник на виставці у Берліні «Testament of Bucha” («Заповіт Бучі») у понеділок, 22 серпня.

У рамках цього заходу на бульвар Курфюрстендамм німецької столиці привезли з Бучі спалене авто, у якому при спробі врятуватися від окупації війська РФ розстріляли чотирьох пасажирок. Мельник вважає, що побачене може спонукати жителів та уряд Німеччини надати Україні більше необхідної допомоги.

«Допомога, яку ми цінуємо і вдячні, на жаль, не є достатньою, щоб цю війну зупинити», — вважає посол, який у жовтні залишає посаду і повертається до Києва. «Цю війну можна зупинити лише на полі бою, лише так можна змусити Путіна повернутися до реальності, вказати йому межі, і лише тоді може з’явитися реальний шанс на мир», — сказав Мельник, закликаючи надати Україні ще більше сучасного озброєння.

Мельник також наголосив на важливості фінансової підтримки України з боку Заходу.

«Щоб вижити, щоб підтримувати державу, державний апарат, нам потрібна підтримка. І я мушу сказати, що й у цьому питанні Німеччина належить радше до тих, хто готовий робити не більше, а менше. Я переконаний, що допомогти зараз українцям усім, чим тільки можливо — це у власних інтересах Німеччини, аби забезпечити мир для німців у майбутньому», — зазначив Мельник.

Коментуючи питання запровадження заборони на видачу віз росіянам, український посол висловив підтримку цієї ініціативи. За його словами, російське населення здебільшого підтримує президента РФ Володимира Путіна, а якщо росіяни і «надалі вважатимуть цю війну правильною, то немає шансу досягти миру».

«Дозволяти росіянам безтурботно насолоджуватися життям у Берліні, Парижі чи де завгодно, — це помилка», — заявив Мельник.

На його думку, цю помилку може виправити, зокрема, і особисто канцлер ФРН Олаф Шольц.

Можлива зустріч з Шольцом

Перед тим, як залишити свою посаду, Мельник розраховує зустрітися з Шольцом і наразі очікує на відповідь від офісу канцлера щодо зустрічі.

«Що б не говорили, але Німеччина — один із найважливіших партнерів і союзників України в цій війні. Це треба сказати. І ми вдячні німцям за те, що вони на нашому боці», — сказав він.

Мельник став відомий тим, що неодноразово вимагав від уряду Німеччини додаткових постачань зброї після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого. 9 липня президент України Володимир Зеленський звільнив своїм указом Мельника з посади посла на тлі його скандальних висловлювань.

У травні Мельник назвав канцлера Шольца «ображеною ліверною ковбасою» через небажання Шольца їхати в Україну після того, як там відмовилися приймати президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра. Пізніше ж посол заявив, що хоче особисто вибачитися перед канцлером і надіслав запит до канцелярії Шольца щодо можливості зустрічі перед від’їздом із країни.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email