Президент Росії Володимир Путін створює умови для затяжної загарбницької війни в Україні. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 7 грудня.

Так, під час засідання Ради з прав людини Путін зазначив, що "спецоперація" в Україні може бути "тривалим процесом", а здобуття нової території - суттєвим результатом цього процесу для Росії.

Також він порівняв себе з царем Петром Великим, наголосивши, що Росія тепер контролює Азовське море, за яке воював і Петро.

"Це звернення до російської імперської історії явно зображує нинішні путінські цілі в Україні як відверто імперіалістичні і все ж таки максималістські. Путін змушує російську аудиторію чекати затяжної, виснажливої війни в Україні, яка, як і раніше, спрямована на завоювання додаткових українських територій", - наголосили аналітики.

За даними ISW, російський інформпростір позитивно відреагував на твердження президента. Один із блогерів порівняв Україну з Сирією, зазначивши, що російські війська здобули значні перемоги на полі бою лише через роки після початку операції.

"Кремль встановлював інформаційні умови для затягування війни в Україні з літа після того, як російські сили не змогли забезпечити та утримати свої основні цілі. Це принципово несумісно з будь-якими дискусіями про припинення вогню чи переговори", - йдеться в огляді.

Print Friendly, PDF & Email