Президент Росії Володимир Путін чекає на зиму та настання холодів, сподіваючись, що холодна пора року зможе вплинути на позицію Європи щодо України. Про це у неділю, 30 жовтня, пише Інститут вивчення війни (ISW). 

Як зазначають військові аналітики, Путін навряд чи піде на ескалацію до застосування тактичної ядерної зброї, якщо тільки раптовий крах російської армії не призведе до неконтрольованого просування українських військ на всій території військових дій.

"Така ситуація можлива, але малоймовірна", - зазначають в ISW.

Крім того, за прогнозами, малоймовірно, що Путін прагнутиме прямого військового конфлікту з НАТО. Проте, ймовірно, продовжуватиме натякати на можливість російського тактичного ядерного удару та нападу на НАТО з метою "зламати волю Заходу продовжувати підтримувати Україну".

За даними ISW, поєднання щойно завершеної часткової мобілізації резерву та щорічного призовного циклу створює ще дві ймовірні хвилі російських військ, які воюватимуть в Україні - одна з них поповнить ряди загарбників протягом наступних кількох тижнів, а інша почне вливатися навесні 2023 року.

При цьому в інституті заявляють: російська часткова мобілізація резервістів, що тільки-но завершилася, переконливо свідчить про те, що Путін має намір продовжувати воювати до 2023 року, а не розраховувати на певне припинення вогню або на ескалацію, яка могла б завершити війну на його умовах.

Також у ISW запевняють, що європейські уряди підготували своє населення до складної зими, максимально запаслися енергоносіями та створили умови для скорочення споживання енергоресурсів навіть за рахунок значних економічних втрат.

"Ці дії свідчать, що європейські лідери готові до тиску, з яким вони, ймовірно, зіткнуться на початку холодного сезону", - повідомляють аналітики.

Як передбачає ISW, Путін спостерігатиме за впливом зими на волю європейців, щоб вирішити, чи відправляти навесні в Україну своїх призовників, чи вдатися до якогось іншого способу дій.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email